All for Joomla All for Webmasters

Search Our Site

images/tloo.jpg

Instrukcja naprawy pręta Polykat ® z włókna szklanego firmy Katimex.rep

Naprawa włókna szklanego jest nadzwyczaj prosta i możliwa do wykonania przez każdego. Pręt może ulec uszkodzeniu w przypadku pracy pod obciążeniem większym niż określone granice. W przypadku zerwania się (złamania) pręta z włókna szklanego możliwa jest naprawa zarówno końcówki z gwintem jak i łącznika do włókna, a procedura naprawy w każdym przypadku jest taka sama.

Instrukcja naprawy:

  • 01 Należy objąć włókno 10cm od punktu zerwania do równego za pomocą piłki do metalu lub w przypadku włókna 3mm i 4,5mm za pomocą szczypc tnących. Patrz niżej na skan instrukcji.
  • 02 Usunąć żółtą powłokę z pręta, oskurować jak kabel elektryczny, uważając przy tym by nie uszkodzić rdzenia z włókna szklanego.
  • 03 Proszę sprawdzić czy pręt z włókna jest odpowiednio dopasowany, wsuwając go w końcówke lub łącznik mosiężny. W końcówce z gwintem rdzeń włókna musi dojść do samego czoła gwintu, a w łączniku nie dalej jak do połowy. Jeśli włókno wchodzi ciężko z mosiężną końcówke można lekko podszlifować włókno papierem ściernym.
  • 04 Na cały rdzeń włókna oraz powierzchnię z otuliną nakładamy cienką i równomiernie klej firmy Katimex.
  • 05 Wsuwamy końcówkę mosiężna na włókno lekko obracając ją, by klej rozsmarował się na całej jego długości.
  • 06 Pozostawić włókno na czas utwardzenia się kleju, zalecane około 2-3 godzin. Jeśli chcesz kontynuować prace szybciej, należy po klejeniu poczekać min 15min. W przypadku włókna szklanego 7,2mm 9mm i 11mm jest możliwość pracy od zaraz po przewierceniu i wbiciu bolca na końcówkę mosiężną. (patrz w instrukcje)

Uwaga! Przy klejeniu należy unikać bezpośredniego kontaktu z oczami i skórą.